Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez USNI News pierwszy okręt nowego typu, który zajmie miejsce starych boomerów typu Ohio, otrzyma nazwę na cześć stolicy Stanów Zjednoczonych: USS Columbia (od Dystryktu Kolumbii). Można na tej podstawie wnioskować, że cały typoszereg okrętów określanych do tej pory jako Ohio Replacement Submarine i SSBN(X) będzie znany jako typ Columbia.

Decyzji tej nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, ale podobnie jak w przypadku USNS Harvey Milk (T-AO-206) wszystko wskazuje, że została już ostatecznie podjęta. Budowa Columbii ma się rozpocząć w roku 2021, wcielenie do służby liniowej zaplanowano na rok 2031, pół wieku po rozpoczęciu służby przez USS Ohio (obecnie SSGN-726).

Każdy okręt będzie przenosił szesnaście pocisków UGM-133 Trident II D-5. Napęd tym jednostkom zapewniać będzie, podobnie jak okrętom typu Virginia, pędnik wodnoodrzutowy.

Columbia to popularna nazwa w amerykańskiej marynarce wojennej i w Stanach Zjednoczonych w ogóle (nosił ją między innymi jeden z wahadłowców i moduł dowodzenia Apollo 11); obecnie US Navy posiada okręt USS Columbia (SSN-771) typu Los Angeles. Nowy okręt będzie jednak pierwszym nazwanym na cześć amerykańskiej stolicy.

(usni.org; na zdjęciu USS Maryland typu Ohio, fot. US Navy)