Wpisy w kategorii O nas

Historia serwisu Konflikty.pl (kiedyś działającego jako Konflikty Zbrojne) sięga sierpnia 2004 roku. Początkowo istnieliśmy jako „zin” publikowany na płytach DVD dołączanych do czasopisma CD-Action. Na teksty z tamtego czasu (niedostępne w internecie, ale zachowane w naszym redakcyjnym archiwum) spoglądamy nie tyle z nostalgią, ile z lekkim zażenowaniem. Tak wyglądał pierwszy numer:

W internecie pojawiliśmy się jako serwis niezależny od CD-Action w 2006 roku. Jak wówczas wyglądaliśmy, można zobaczyć w The Internet Archive pod tym linkiem. Kilka kolejnych lat spędziliśmy, miotając się trochę po omacku. Nie byliśmy pewni, jaki chcemy mieć profil. Serwis raczej o historii czy o wojsku? Serwis dla zawodowców, hobbystów czy szerokiej publiczności? Nastawiony bardziej na obszerne teksty czy na aktualności? Znalezienie odpowiedzi na niektóre pytania zajęło nam sporo czasu.

Nasz serwis wciąż jest dziełem pasjonatów. Żaden redaktor Konfliktów nie utrzymuje się z pracy tutaj, a to dlatego, że żaden nie otrzymuje wynagrodzenia. Dochody z reklam przeznaczamy na utrzymanie serwisu od strony technicznej, a nadwyżki inwestujemy w jego rozwój. Sprawia to, że nie jesteśmy w stanie pisać tak dużo i tak często, jak byśmy chcieli, ale zarazem taka strategia daje nam pełną niezależność i sprawia, że Konflikty wciąż mają fundamenty zbudowane z zamiłowania do tematu i pragnienia pracy dla podobnych nam pasjonatów.


No entry was found