Spółki z Grupy PGZ prezentują swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH. W ofercie grupy są między innymi broń i amunicja, urządzenia obserwacyjno-celownicze, systemy dowodzenia i łączności, trenażery i symulatory, a także fotoradary i wideorejestratory. Wiele z prezentowanych rozwiązań jest już wykorzystywana przez użytkowników w Polsce i zagranicą.

Polska Grupa Zbrojeniowa intensyfikuje działania mające na celu zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami służb porządku publicznego i służb specjalnych. Potencjał badawczo-rozwojowy i produkcyjny Grupy pozwala opracowywać rozwiązania dostosowane do wyzwań i zagrożeń wynikających z codziennych zadań funkcjonariuszy służb mundurowych.

W ofercie znajdują się między innymi karabinki z rodziny MSBS Grot i pistolety VIS 100 z Fabryki Broni „Łucznik” – Radom, karabiny wyborowe i granatniki z ZM Tarnów, amunicja z Mesko, urządzenia obserwacyjno-celownicze z PCO, systemy dowodzenia i łączności, produkowane przez WZŁ nr 1, trenażery i symulatory opracowywane przez OBRUM, a także umundurowanie z Makspolu. Spółki wchodzące w skład Grupy oferują również systemy ochrony i nadzoru produkcji OBR CTM oraz rozwiązania pozwalające na wykrywanie i neutralizację dronów z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia.

Targi EUROPOLTECH 2019 odbywają się w dniach 8-10 maja w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizowane są w ścisłej współpracy ze służbami podległymi Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojskami Specjalnymi, Żandarmerią Wojskową, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencją Wywiadu, Centralnym Biurem Antykorupcyjnym i Służbą Więzienną. Udział w targach EUROPOLTECH zarezerwowany jest jedynie dla przedstawicieli polskich i zagranicznych służb policyjnych, cywilnych i wojskowych formacji bezpieczeństwa, polityków i urzędników administracji państwowej pracujących i zajmujących się szeroko pojętą problematyką bezpieczeństwa. Ostatnią edycję odwiedziło ponad 4 tysiące osób.

Zobacz też: Balt-Military-Expo 2018

(Informacja prasowa)

Polska Grupa Zbrojeniowa