V edycja tej imprezy zakończyła się tragiczną śmiercią pilota Marka Szufy, który wpadł ze swoim samolotem do Wisły. Pojawiły się wtedy obawy, czy ze względów bezpieczeństwa odbędą się kolejne edycje pikniku. Dziś już wiemy, że strach był niepotrzebny i w 2012 roku samoloty ponownie pojawią się na płockim niebie.

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski podpisał właśnie z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej list intencyjny w sprawie współpracy przy organizacji VI Płockiego Pikniku Lotniczego oraz wsparcie budżetu Pikniku kwotą pół miliona złotych. Impreza będzie miała miejsce 23 i 24 czerwca i będą to największe pokazy lotnicze w Polsce w sezonie 2012.

Władze miasta mają nadzieję na dodatkową promocję miasta i przyciągnięcie do Płocka kibiców drużyn występujących na EURO 2012. Podano także informację, że program imprezy znajduje się już w końcowej fazie opracowywania, a dla widzów przygotowano nowe atrakcje, których do tej pory nie mieli okazji na płockich pokazach zobaczyć.

Aeroklub rozpoczął także akcję mającą na celu nadanie alejce na Wzgórzu Tumskim imienia Marka Szufy i niedługo ta sprawa ma zająć się rada miasta.

(plock.eu)