Spółka Oshkosh Defense poinformowała, że zawarła z Departamentem Obrony wart 40 milionów dolarów kontrakt na remont generalny dziewięćdziesięciu ciężarówek typu HEMTT. Zostaną one doprowadzone do najnowszego standardu produkcyjnego, a ich przebieg i resurs zostaną wyzerowane. Innymi słowy: będą odpowiadały standardem samochodom fabrycznie nowym.

Wszystkie prace zostaną przeprowadzone w zakładach producenta w Oshkosh w stanie Wisconsin. Dostawy mają się rozpocząć w roku budżetowym 2019.

Według przedstawicieli producenta remont generalny przyniesie wojskom lądowym znaczne oszczędności budżetowe, ponieważ za niewielki ułamek kosztów zakupu nowych ciężarówek US Army otrzyma pojazdy w najnowszej wersji z obniżonymi kosztami eksploatacji. Remont pojazdów będzie się odbywał na tej samej linii, na której montowane są nowe ciężarówki, a gotowe samochody przejdą identyczne testy fabryczne.

Pojazdy rodziny HEMTT o ładowności trzynastu ton występują w wielu wariantach i stanowią kręgosłup systemu logistycznego US Army. Pojazdy w najnowszym wariancie HEMTT A4 mają zwiększoną moc i zwiększona mobilność w terenie. Ponadto ich kabiny są fabrycznie wyposażone w klimatyzację i przystosowane do montażu dodatkowego opancerzenia.

Zobacz też: US Army modernizuje czołgi Abrams

(army-guide.com)

U.S. Army / SSG John S. Laughter