Akcja tej gry toczy się podczas II Wojny Światowej. Nie jest to ani strategia ani strzelanka. Ta gra należy do gatunku skradanek. Tak rzadko spotykanych na rynku. W grze wcielimy się w zestrzelonego amerykańskiego pilota, który trafił do obozu jenieckiego. Jednak czekanie w takim obozie do czasu, aż pojawią się wojska alianckie i wyzwolą go, wcale mu się nie uśmiecha. Więc postanawia wykonując szereg misji, wydostać się z obozu. W tej grze znajdujemy się w obozie jenieckim, więc nie posiadamy żadnej broni, a wszędzie dookoła znajdują się Niemcy.

Jednak możemy za odrobinę towaru kupić bardzo przydatne akcesoria. Więźniowie w obozie prowadzą sklepy, można z nimi zagrać na „pieniądze” i poprosić o pomoc w wykonaniu misji. Rolę pieniędzy w grze odgrywają tabliczki czekolady, butelki z winem, puszki z jedzeniem, papierosy. Wszystko to możemy znaleźć w obozie. Niektóre rzeczy są porozrzucane po podwórku i gdy zabierzemy je z danego miejsca, po jakimś czasie znów się tam pojawią. Gdy mamy dostatecznie dużo pieniędzy możemy kupić coś w miejscowym sklepiku. Nie zawsze wszystko jest dostępne. Niemniej warto mieć wszystkie przedmioty jakie są na sprzedaż. Możemy kupić np. małą lunetę, procę ( możemy rzucać kamieniami, aby odwrócić uwagę wartowników, zapas kamieni możemy odnowić przy każdym gruzowisku, które błyszczy ).

Wytrych, łom, linę z hakiem a nawet ubranie maskujące ( najlepiej używać w nocy ), później zdobywamy niemiecki mundur, który jest skuteczniejszy. Wszystkie zakupione przedmioty są przechowywane w naszym baraku, w skrzyni. Musimy do niej podejść i wyciągnąć przedmioty, które zabierzemy na misję. Przed lustrem możemy nakładać kamuflaż lub mundur. A przy łóżku tylko i wyłącznie zapisujemy stan gry. Wykonując zadania musimy przekradać się pomiędzy przeciwnikami, zbierać różne przedmioty. Pomocny okazuje się radar, który wskazuje przeciwników będących blisko nas, w którą stronę patrzą i czy są zaalarmowani. Gdy Niemiec nas zauważy na terenie na, którym nie powinno nas być, mamy dwa wyjścia: uciekać (wtedy Niemiec zacznie strzelać i ewentualnie trafimy do szpitala) lub poddać się (trafimy do karceru). W obu przypadkach nasz bohater posiedzi kilka dni a potem powróci do obozu.

Życie w obozie toczy się leniwie. Obowiązkowo musimy być na każdym z trzech apelów. Jeśli nie chcemy wykonać misji możemy iść z więźniami na stołówkę, na plac, itp. Misje jakie przyjdzie nam zrealizować są trudne i wymagające. Czasem trzeba, komuś zrobić zdjęcie, czasem coś ukraść, czasem uciec. Jeśli mamy kłopot z dostaniem się do celu misji, możemy skorzystać z pomocy. Za jednorazową opłatą dostaniemy szczegółowe informacje na temat drogi do celu. Im więcej zapłacimy tym lepsze będą informacje.

Gdy uciekniemy z jednego obozu los zechce byśmy trafili do drugiego, a potem do następnego. W sumie gra podzielona jest na 5 rozdziałów. Każdy rozdział to jeden obóz. Wkrótce okaże się, że nie mamy uciec tylko powstrzymać Niemców przed wyprodukowaniem straszliwej broni, która może zmienić losy wojny. Graficznie gra nie zachwyca. Jednak nie mamy kłopotów z odnalezieniem jakiegoś przedmiotu (zawsze błyszczą), czy przejścia. Jak ktoś zna angielski z pewnością zrozumie niektóre zabawne dialogi. Dla fanów Splinter Cell i Metal Gear pozycja obowiązkowa. Gra trudniejsza, przez to, że nie można eliminować wrogów. Dająca wiele satysfakcji po ukończeniu.

[ocena]8[/ocena]