Od 16 do 18 sierpnia w Gdyni odbędzie się druga edycja pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic 2019. Będzie to prawdopodobnie największa tego typu impreza w Polsce w tym roku. Do pokazów zostają jeszcze ponad dwa miesiące, ale organizatorzy podzielili się pierwszymi informacjami organizacyjnymi.

Jedną z gwiazd pokazów będzie ukraiński Su-27, który zaprezentuje się w pokazie dynamicznym. Poza nim będzie można zobaczyć między innymi myśliwce z czasów zimnej wojny – Viggena i Huntera, czy bombowiec frontowy Su-24, ten ostatni tylko na wystawie statycznej. Po raz pierwszy w Polsce będzie można podziwiać zespół Arctic Eagles. Organizatorzy zapowiadają także niespodziankę spoza Europy, która ma być prawdziwym hitem – zespół, który jeszcze nigdy nie występował w Polsce. W tym momencie prowadzone są szczegółowe uzgodnienia, dlatego na oficjalną informację trzeba jeszcze poczekać.

Na ziemi także będzie sporo się działo. Miłośnicy awiacji będą z bliska podziwiać statki powietrzne biorące udział w wystawie statycznej. W strefie Aeroexpo będzie można zobaczyć samoloty i śmigłowce turystyczne i biznesowe. Dla dzieci powstanie Aerolandia – ogromna strefa zabawy i edukacji.

Biletów w kasach może nie być

Kto chce oglądać samoloty na lotnisku w Babich Dołach lepiej żeby bilety kupił szybciej, ponieważ najprawdopodobniej nie będzie możliwości kupienia ich w kasach podczas trwania pokazów. Za normalny bilet trzeba będzie zapłacić 25 złotych, a za bilet na trybuny – 50 złotych. Oprócz tego dostępny jest cały pakiet biletów specjalnych.

Jeszcze do końca maja obowiązuje cennik promocyjny i bilet podstawowy na jeden dzień kosztuje 20 złotych, a bilet na trybuny 40 złotych. Bilety można kupić na stronie internetowej pokazów. Na piątkowe i sobotnie wieczorne pokazy na plaży w centrum Gdyni tradycyjnie wstęp bezpłatny.

Zobacz też: Aerobaltic 2018. Wysokie loty w Gdyni

(Informacja prasowa)

Maciej Hypś, Konflikty.pl