Niemiecka marynarka wojenna założyła zespół pokazowy Vikings w 1983 roku w składzie Marinefliegergeschwader 2. Ekipa występowała w składzie dwóch myśliwców F-104G Starfighter (w pewnym okresie istniały dwie takie pary, tak aby Wikingowie mogli dawać pokazy w dwóch miejscach jednocześnie, ponieważ tak wielkie było zainteresowanie ze strony organizatorów różnych imprez lotniczych).

Debiut zespołu odbył się w Eggebek, gdzie stacjonowała MFG 2. Początkowo program był rozpisany na osiem minut, z biegiem czasu wydłużono go do dwunastu. Pierwszymi pilotami byli Korvettenkapitän Ingomar Suhr, Kapitänleutnant Manfred Schulze i Korvettenkapitän Lothar Martin (rezerwowy).

W sierpniu 1986 roku, tuż po bardzo udanym tournée w Ameryce Północnej, Starfightery przemalowano ze standardowego malowania na specjalne biało-niebiesko-czerwone. W takich barwach zespół zaprezentował się jednak tylko pięć razy. Ostatni występ odbył się 27 września 1986 roku. Rok później służba Starfighterów w siłach zbrojnych naszych zachodnich sąsiadów dobiegła końca.

Marinefliegergeschwader 2 przesiadła się następnie na Tornada, a zespołu już nie odtworzono. Jednostkę ostatecznie rozwiązano 9 sierpnia 2005 roku.

Zobacz też: Pierwszy lot norweskiego Starfightera po 33 latach

Mike Freer – Touchdown-aviation, GNU Free Documentation License, Version 1.2