Na początku miesiąca na youtube’owym profilu 48. Skrzydła Myśliwskiego pojawiło się nagranie z kabiny myśliwca F-15E Strike Eagle lecącego na małej wysokości nad Norwegią.

48. Skrzydło w dniach 23–27 maja uczestniczyło w dorocznych ćwiczeniach „Arctic Fighter Meet” 2016, podczas których piloci myśliwscy szkolili się w zakresie walki powietrznej przeciwko maszynom różnych typów i koordynowania wielonarodowych działań lotniczych. Razem z Amerykanami udział w manewrach brali Finowie, Norwedzy i Szwedzi. 48. Skrzydło, bazujące w RAF Lakenheath, delegowało do norweskiej bazy Bodø siedem maszyn (F-15C i F-15E) z 492. i 493. Eskadry.

Poza F-15 nad Norwegią latały w tamtych dniach także F-16 (norweskie), F/A-18 (fińskie) i Gripeny (szwedzkie). Uczestniczy tegorocznego „Arctic Fighter Meet” otrzymali takie oto naszywki.

– U siebie szkolimy się w walce z podobnymi samolotami, innymi F-15 – tłumaczy major Nick Norgaard. – Tym razem mamy wyjątkową sposobność szkolić się z udziałem innych myśliwców. Pozwala nam to zyskać odmienny ogląd manewrowości innych samolotów, ponieważ nie zakładamy, że kiedy ruszymy na wojnę, będziemy walczyć z innymi F-15.