Przygotowania do radomskich pokazów idą pełną parą, trwają negocjacje z ich potencjalnymi uczestnikami, coraz więcej przychodzi też wieści o ich pozytywnym finale. Wspaniałą wiadomością jest zgoda włoskiej Aeronautica Militare na występ Frecce Tricolori, jednego z czołowych zespołów akrobacyjnych świata. Oprócz tego Włosi zaprezentują na wystawie statycznej samolot transportowy C-27J Spartan.

Następnym zespołem ze ścisłej czołówki, który w tym roku po raz kolejny odwiedzi Radom, jest Patrouille de France. Na uwagę zasługują też Chorwaci z Krila Oluje (zespołu znanego też pod angielską nazwą Wings Of Storm) na turbośmigłowych Pilatusach PC-9 oraz Szwajcarzy z debiutującego nad Wisłą Patrouille Suisse.

Dzięki uprzejmości Brytyjczyków zaprezentuje się w Radomiu coś z formacji Battle of Britain Memorial Flight (największą atrakcją byłby niewątpliwie Avro Lancaster PA474), Amerykanie zapewnią przelot nad lotniskiem bombowca B-52 Stratofortress, nie zawiedli też Bratankowie z Węgier, którzy tradycyjnie przyślą na wystawę statyczną Gripena i Ana-26, chociaż oczywiście wolelibyśmy tego pierwszego zobaczyć w locie.

(airshow.sp.mil.pl, Facebook)