W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej wystawy „Wszystko dla lotnictwa” Air Fair 2012. Piątek będzie dniem przeznaczanym dla profesjonalistów, a 2 czerwca wystawę będą mogli zobaczyć wszyscy.

Na przybyłych jak zawsze czekać będzie wiele atrakcji, wśród których znajdzie się okazała wystawa statyczna wojskowych i cywilnych statków powietrznych oraz sprzętu wojskowego. Będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami, stosowanymi w lotnictwie i zasiąść za sterem samolotu. Ponadto wśród atrakcji tegorocznej wystawy znajdzie się również pokaz tresury psów policyjnych, występ orkiestry Pomorskiego Okręgu Wojskowego, pokaz Maltańskiej Służby Ratowniczej, a także występy zespołów tanecznych.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji na wystawie statycznej po raz pierwszy ma się znaleźć również samolot wielozadaniowy F-16 Jastrząb oraz przygotowywany specjalnie na tę okazję samolot szkolny I-22 Iryda.

Ponieważ organizatorzy zmieniają format targów, kto nie odwiedzi Bydgoszczy tym razem, następną okazję będzie miał dopiero za dwa lata.

Impreza odbędzie się na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2, a wejście znajdować się będzie od ulicy Szubińskiej. Wstęp wolny.

(airfair.pl, lotnictwo.net.pl)