Za sumę 25 milionów dolarów Peru chce kupić wyposażenie rozpoznania elektronicznego (SIGINT) dla samolotów Fokker 50. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 grudnia, a zwycięzca ma być znany już trzy dni później.

Peruwiańska marynarka wojenna w 2014 roku kupiła dwa używane Fokkery 50 od Holandii. Od razu po wejściu do służby zaczęto planować ich wyposażenie w sprzęt rozpoznawczy, jednak pierwsze podejście się nie udało z powodu wykrytych nieprawidłowości w postępowaniu przetargowym. IAI Elta Systems i Paramount Group zostały z powodu niekompletnych dokumentów zdyskwalifikowane, ale Caledonian Airborne Systems, Dericheboarg Consortium, Protoplane i SGD Engineering, które również nie dostarczyły wszystkich dokumentów zostały dopuszczone do przetargu.

Nie wiadomo czy ta próba zakupu wyposażenia rozpoznawczego będzie bardziej udana. Czasu do złożenia ofert jest bardzo mało, ale wygląda na to, że zamawiający jest zdeterminowany, aby w końcu, po trzech latach, doposażyć swoje samoloty zgodnie z zamierzeniami.

Zobacz też: Modernizacja peruwiańskich A-37

(defenseworld.net)

Maciej Hypś, Konflikty.pl