22 listopada okręt podwodny USS Dallas (SSN-700) typu Los Angeles powrócił do bazy marynarki wojennej New London w Grotonie w stanie Connecticut. Zakończył tym samym swój najprawdopodobniej ostatni, siedmiomiesięczny, rejs operacyjny.

Końcowy rozdział historii znanego z Polowania na Czerwony Październik okrętu rozegrał się na Bliskim Wschodzie. Dallas odwiedził między innymi Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn, a w drodze powrotnej zawinął także do portów w Szkocji i Francji. W sumie okręt przebył ponad 42 tysiące mil morskich. Po powrocie do ojczyzny jako pierwszy zszedł na ląd Chief Petty Officer Eammon Sirhal, na którego czekała żona Kate i pięciomiesięczna córka Emma, urodzona, gdy ojciec był na morzu.

USS Dallas wszedł do służby w US Navy 18 lipca 1981 roku. Jest trzynastym z sześćdziesięciu dwóch okrętów typu Los Angeles. Pierwotnie miał być wycofany już w 2014 roku, ale 30 maja 2014 roku dowództwo marynarki ogłosiło, że Dallas pozostanie w służbie do roku budżetowego 2017.

(courant.com, stripes.com; fot. General Dynamics Elec. Boat Div.)

General Dynamics Elec. Boat Div.