Wychodząc naprzeciw potrzebom zainteresowanych, amerykański Korpus Piechoty Morskiej już wkrótce uruchomi punkt rekrutacyjny w Niemczech. Ewentualni kandydaci do służby posiadający europejskie paszporty nie mają jednak powodów, żeby tam się spieszyć. Przyjęcie w szeregi US Marine Corps nadal możliwe będzie wyłącznie dla osób mających obywatelstwo amerykańskie.

Pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi biuro werbunkowe USMC otworzy podwoje 15 lutego 2018 roku. Ma być odpowiedzią na dużą liczbę zgłoszeń od Amerykanów zamieszkujących w Europie. Jego oferta skierowana będzie do rodzin amerykańskich żołnierzy, cywilnego personelu baz wojskowych i obywateli Stanów Zjednoczonych przebywających na Starym Kontynencie z jakichkolwiek innych powodów.

Lokalizacją nowego, działającego na pełny etat punktu werbunkowego będzie mała baza US Army w Kleber Kaserne niedaleko Kaiserslautern w Nadrenii-Palatynacie. Możliwość załatwienia lokalnie formalności i wstępnych badań lekarskich ma zaoszczędzić osobom zainteresowanym czas i pieniądze. Do tej pory chętni do służby w piechocie morskiej musieli bowiem w tym celu specjalnie jechać do kraju.

Przydzielony do obsługi nowej placówki młodszy chorąży Christopher Nieves będzie się regularnie poruszał po niemieckim kompleksie baz US Army i US Air Force, zbierając od dowódców informacje o kandydatach. Jako jedyny rekruter Korpusu w Europie ma przyjmować zgłoszenia chętnych nie tylko z obszaru Niemiec, ale też z terenu kwatery NATO w Brukseli oraz baz w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Dla US Marine Corps praktycznie jest to wejście na nowy rynek. W samych tylko Niemczech stacjonuje 57 tysięcy amerykańskich żołnierzy i pracowników cywilnych oraz członków ich rodzin. Wstąpienie do piechoty morskiej ma być ciekawą alternatywą dla osób skłonnych kontynuować rodzinną tradycję służby w siłach powietrznych czy wojskach lądowych, chcących jednak spróbować czegoś innego.

Zobacz też: Amerykańska piechota morska uzależniona od elektroniki

(stripes.com, marinecorpstimes.com; na zdj. kończący szkolenie rekruci USMC w San Diego)

US Marine Corps / Lance Cpl. Angelica I. Annastas