W związku z rosnącymi zamówieniami amerykańskie zakłady koncernu BAE Systems w Hudson w stanie New Hampshire i Austin w Teksasie przyspieszają wytwarzanie zestawów APKWS. Celem jest produkowanie ponad 20 tysięcy egzemplarzy rocznie. Przybliża do niego firmę wart 225 milionów dolarów kontrakt na dostawę kilku tysięcy zestawów APKWS podpisany właśnie z marynarką wojenną Stanów Zjednoczonych.

– Zwiększamy tempo wytwarzania i przed terminem wywiązujemy się z dostaw do klientów – zapewnia Marc Casseres, dyrektor do spraw systemów precyzyjnego kierowania i rozpoznania w BAE Systems. – Zależy nam na dostarczaniu siłom zbrojnym niezawodnych, efektywnych kosztowo naprowadzanych laserowo pocisków rakietowych, pozwalających punktowo zwalczać cele nieopancerzone, ograniczać straty cywilne i zwiększać skuteczność bezpośredniego wsparcia lotniczego, szczególnie w terenie zurbanizowanym.

APKWS to zestaw sterujący zamieniający niekierowane pociski rakietowe Hydra kalibru 70 milimetrów w broń precyzyjnego rażenia. Urządzenie jest montowane między głowicą bojową a silnikiem rakiety. Dążąc do optymalizacji skomplikowanego procesu produkcyjnego, w celu zwiększenia tempa produkcji broni precyzyjnej i sprzętu walki elektronicznej, korporacja BAE Systems zainwestowała w hale i linie montażowe w Hudson i Austin ponad 100 milionów dolarów.

Zobacz też: Loty bojowe F-117 nad Syrią? Mało prawdopodobne, ale możliwe

(informacja prasowa)

BAE Systems