Wojska lądowe Stanów Zjednoczonych najwyraźniej wiedzą, że pogłębianiu wiedzy może sprzyjać odpowiedni stan umysłu, duża liczba powtórzeń i posiadanie dobrych ściągawek. Dlatego specjalnie dla swoich żołnierzy opracowały nietypowe talie kart do gry, umożliwiające łatwą identyfikację sprzętu sił lądowych ich najbardziej prawdopodobnych wrogów.

Jako pierwsza dostępna była już w kwietniu talia z uzbrojeniem Chińskiej Republiki Ludowej. Dwa kolejne zestawy kart, które pojawiły się w sierpniu, prezentują wyposażenie wojsk lądowych Iranu i Rosji. Wkrótce dołączyć do tego ma seria poświęcona Korei Północnej.

Każda z pięćdziesięciu czterech kart zawiera zdjęcie, nazwę, krótki opis i zasięg rażenia broni potencjalnego przeciwnika. Na kartach pojawiają się przede wszystkim czołgi, samochody i transportery opancerzone, zestawy artyleryjskie, przeciwpancerne i przeciwlotnicze. Część z nich pokazuje także sprzęt wojsk inżynieryjnych, łączności i chemicznych, samoloty bezzałogowe i śmigłowce wojsk lądowych.

Gadżet można pobrać ze strony internetowej US Army Training and Doctrine Command. Każdej pełnej talii kart (wraz z jokerami) towarzyszy opakowanie, które po wydrukowaniu na grubym papierze należy wyciąć, w oznaczonych miejscach skleić i umieścić w stosownym miejscu w plecaku, kieszeni munduru lub na hełmie. Na pudełku widnieje hasło: „O jutrzejszych bitwach dowiedz się więcej dziś”.

Zobacz też: US Army wydaje komiks SF o cyberataku Rosjan

(fas.org, army.mil)

US Army Training and Doctrine Command