Wargaming zorganizował globalny finał Ligi Wargaming.net, Grand Finals 2016. W najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 kwietnia) najlepsze drużyny e-sportowe z całego świata spotkają się na warszawskim Torwarze. W trakcie dwudniowych zaciętych zmagań na żywo przed warszawską publicznością (i widzami na żywo na całym świecie przed ekranami komputerów) zostaną wyłonieni nowi mistrzowie świata. Popularna gra komputerowa World of Tanks staje się fenomenem e-kultury i e-sportu. Widać to chociażby po puli nagród turnieju wynoszącej 300 tysięcy dolarów. Należy podkreślić, że Warszawa udziela gościny tym zawodom e-sportowym już po raz trzeci z rzędu.

W zeszłym roku Grand Finals 2015 odbywały się w warszawskiej hali EXPO XXI i były oblegane przez fanów i publiczność. Podczas zeszłorocznych rozgrywek zjawiło się ponad 15 tysięcy widzów, a internetowa transmisja na żywo zainteresowała ponad 2,6 miliona oglądających. Był to najbardziej spektakularny turniej w dotychczasowej historii rozgrywek ligi Wargaming.net. Ubiegłoroczni zwycięzcy, drużyna HellRaisers, odnieśli pancerną wiktorię nad ekipą EL Gaming. Za dwa dni poznamy w Warszawie nowych (a może tych samych) mistrzów.

– Grand Finals jest największym osiągnięciem ligi Wargaming.net – przyznał dyrektor e-sportu w firmie Wargaming na Europę i Amerykę Północną, Mohamed Fadl. – Podczas ostatniego sezonu zainwestowaliśmy ponad 3 miliony dolarów w rozwój tej dyscypliny e-sportu. W tym roku zobaczymy w Warszawie jeszcze atrakcyjniejsze nagrody, doborowe drużyny oraz oszałamiającą oprawę i emocje.

Na początku kwietnia do stolicy Polski przyjedzie dwanaście najlepszych drużyn z poszczególnych regionów świata (Azja i Pacyfik, kraje WNP, Europa oraz Ameryki). Doszło do zmian w zasadach rozgrywek. Organizatorzy zwiększyli pulę punktów do 68, aby drużyny mogły rozdysponować je nawet na najsilniejsze czołgi z poziomu X. Publiczność uzyska możliwość podziwiania najpotężniejszych konstrukcji dostępnych w World of Tanks. Jednocześnie podniesiono limit czasu na jedną turę do dziesięciu minut (wcześniej było siedem), co ma zaowocować bardziej rozbudowanymi scenariuszami taktycznych rozwiązań bitewnych.

Aby umilić oczekiwanie na wejście do hali, na zewnątrz Torwaru zostaną ustawione dwa czołgi: sowiecki T-34-85 i amerykański M4A1 Sherman. Równie interesujący jak te prawdziwe ma być specjalnie przygotowany na Grand Finals 2016 wirtualny czołg: M 41 90 GF.

Kolejny raz Mistrzostwa Świata World of Tanks – Grand Finals 2016 w Warszawie będą darmowym wydarzeniem dla publiczności (która niestety będzie musiała trochę postać w kolejce, aby nacieszyć rozgrywkami). Z myślą o widzach organizatorzy przygotowali różne atrakcje, a szczęśliwcy będą mogli zdobyć interesujące nagrody związanych z tą popularną grą komputerową.

Na bieżąco śledzić rozgrywki Grand Finals 2016 można:

Bilet Premium gwarantuje trzy czołgi Premium: Excelsior, IS-3A, M 41 90 – https://az851360.vo.msecnd.net/media/5402/bilet_premium_pl.pdf (PDF)

Regulamin imprezy (PDF): https://az851360.vo.msecnd.net/media/5350/regulamin-imprezy-the-grand-finals-2016_pl.pdf.

(informacja prasowa)