Rafael i DRS Technologies zaproponowały US Army zakup systemów obrony aktywnej Trophy. Współpracujące ze sobą firmy starają się wykorzystać marketingowo sukcesy systemu w trakcie operacji Protective Edge w Strefie Gazy.

Trophy reklamował Pentagonowi Mike O’Leary, kierujący w DRS Technologies rozwojem sprzedaży. system obrony aktywnej niewątpliwie sprawdził się podczas wal w Gazie, gdzie wykorzystano z powodzeniem jego nieplanowaną początkowo właściwość. Projektowany do zwalczania pocisków przeciwpancernych Trophy okazał się również skuteczny w wykrywaniu pozycji, z których atakowano pojazdy. Marketingowcy z obu firm starają się to maksymalnie wykorzystać, podkreślając przy tym, że oprócz rakiet przeciwczołgowych system równie skutecznie zwalczał pociski z granatników przeciwpancernych.

Zdaniem O’Leary’ego Trophy może zostać szybko zintegrowany z podstawowymi pojazdami bojowymi US Army, jak czołgi podstawowe M1 Abrams, transportery opancerzone rodziny Stryker oraz samochody HMMWV. Wersja systemu przeznaczona dla samochodów i lekkich pojazdów opancerzonych była prezentowana przez Rafael na ostatnim salonie MSPO. Trophy-LV zainstalowano wtedy na pojeździe opancerzonym Hurricane 4×4. Pentagon nie ustosunkował się jeszcze do świeżo otrzymanej oferty.

(armyrecognition.com, fot. Hurricane 4×4 z systemem Trophy-LV, Andrzej Pawłowski konflikty.pl)