Wielka Brytania postrzega Polskę jako potencjalnie lukratywny rynek dla swojego przemysłu obronnego, dlatego wiele firm z tego kraju będzie się wystawiać na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Ponadto wizytę na targach złożą przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i inni oficjele, którzy będą promować brytyjskie produkty oraz szukać okazji do kooperacji i przetargów wartych udziału.

Polskie siły zbrojne prowadzą wiele programów modernizacyjnych, wśród których znajduje się program modernizacji i zakupu lekkich i ciężkich pojazdów terenowych czy wielu platform bezzałogowych. Zwłaszcza w tym drugim sektorze konkurencja międzynarodowa będzie szczególnie mocna, a na targach ma się wystawiać szczególnie wiele firm izraelskich.

Brytyjski ambasador w Polsce Jonathan Knott powiedział, że dużą zaletą brytyjskiej oferty przemysłowej jest gotowość do ścisłej kooperacji z lokalnymi przedsiębiorstwami, w tym gotowość do transferu technologii. Również inni przedstawiciele zachowują urzędowy optymizm, podkreślając bliskie relacje obu stron i widząc możliwość dalszego ich zacieśniania.

(shephardmedia.com)

Richard Seymour, Thales UK