Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego wypuszcza na rynek książkę „Tajny agent”: świadectwo osoby znajdującej się w samym centrum wydarzeń, mówiące o daleko posuniętej i niepokojącej współpracy między handlarzami narkotyków a organizacjami terrorystycznymi. Odznaczony wieloma medalami agent odsłania mroczną sztukę prowadzenia tajnych operacji, posługując się fałszywą tożsamością.

Edward Follis na początku zajmował się łapaniem drobnych dilerów kokainy. Z czasem zaczął rozpracowywać wielomilionowe transakcje, wśród nich takie, które były zawierane w prywatnych odrzutowcach. W ciągu prawie trzydziestu lat pracował na pięciu kontynentach. Był tajnym agentem w Kairze i Paryżu, Bangkoku i Jerozolimie, Kabulu i Ciudad Juárez. Zdołał przeniknąć w głąb struktur organizacji przestępczych współczesnego świata. Odkrył potężnych narkotykowych bossów i miliarderów, kierujących działaniami największych i najbardziej niebezpiecznych organizacji terrorystycznych: Al-Kaidą i Hezbollahem, Zjednoczoną Armią Szanów z Tajlandii czy meksykańską federacją karteli narkotykowych. W intrygujący sposób opowiada o pracy w agencji wywiadowczej DEA, która w ostatnim czasie stała się wyspecjalizowaną jednostką walczącą z narkoterroryzmem.

Informacje o książce na stronie wydawnictwa.

Edward Follis, Douglas Century – „Tajny agent. Moje życie wśród narkoterrorystów”. Przekład: Agnieszka Szurek. WUJ, 2015. ISBN: 978-83-233-3900-7.

Edward Follis, Douglas Century – „Tajny agent. Moje życie wśród narkoterrorystów”. Przekład: Agnieszka Szurek. WUJ, 2015. ISBN: 978-83-233-3900-7.