Rosyjska państwowa firma Rostiech prowadzi rozmowy z funduszem Mubadala ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na temat sprzedaży pakietu akcji przedsiębiorstwa produkującego śmigłowce Russian Helicopters. Firma ta jest częścią koncernu Rostiech.

Prezes rosyjskiej firmy powiedział, że toczą się rozmowy w sprawie sprzedaży 49% akcji największego rosyjskiego producenta śmigłowców. Po transakcji rosyjskie władze nadal chcą mieć kluczowe zdanie w kwestii zarzadzania przedsiębiorstwem. Według zapowiedzi rosyjskiego ministra do spraw przemysłu i handlu, transakcja może dojść do skutku jeszcze w tym roku. Sprzedaż może być przeprowadzona za pośrednictwem Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, który od 2013 roku jest partnerem Mubadali i już zainwestował w inne rosyjskie firmy.

Russian Helicopters jest największym rosyjskim producentem śmigłowców, do którego należą wytwórnie Kamowa i Mila. Firma ma 35% udziału w światowym rynku śmigłowców bojowych i 50% jeśli chodzi o średnie śmigłowce transportowe dla wojska.

(defencetalk.com, fot. Maciej Hypś, konflikty.pl)

Maciej Hypś, konflikty.pl