Syryjska Armia Arabska kontynuuje zajmowanie nowych pozycji w północnej Syrii. Oprócz zabezpieczenia granicy wznowiono działania ofensywne przeciwko rebeliantom w muhafazie Idlib.

W ramach porozumienia zawartego w połowie października, będącego odpowiedzią na turecką operację „Krynica Pokoju”, żołnierze Baszszara Al-Asada zajęli kolejne miejscowości będące do tej pory pod kontrolą Kurdów. Obsadzone przez rządowe wojska miejscowości Rmelan i Al-Kahtanijja znajdują się niedaleko styku granic Syrii, Turcji i Iraku.

Przejęte od Kurdów tereny na północy muhafazy Al-Hasaka są szczególnie ważne ze względu na bogate złoża ropy naftowej. Przed wojną region ten stanowił największe źródło wydobywanej w Syrii ropy.

W innej części kraju, na pograniczu muhafaz Idlib i Hama, wznowiono działania ofensywne przeciwko zbrojnej opozycji. Wczoraj wojska rządowe rozpoczęły szturm na pozycje bojowników na wschód od Chan Szajchun i zajęły wioskę Tal Chazna. Natarcie prowadzą oddziały 25. Dywizji Sił Specjalnych, znane jako „Siły Tygrysa”. Obecnie walki koncentrują się wokół wsi Al-Muszajrifa.

Oprócz walk na froncie na zapleczu pozycji rebeliantów trwa intensywne bombardowanie lotnicze. Prowadzone przez rosyjskie lotnictwo naloty koncentrują się wokół Ma’arrat an-Numan, największego miasta w okolicy.

Zobacz też: Zapomniana wojna współczesnej Nigerii

(sana.sy, almasdarnews.com)

Abkhazian Network News Agency, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported