Przedstawiciele organów ścigania północnokaukaskiej Karaczajo – Czerkiesji ogłosili, że w wyniku operacji specjalnej przeprowadzonej w środę w Czerkiesku zginęło dwóch bojowników.

Według informacji udzielonych przez współpracownika policji, operacja rozpoczęła się o 18.30 czasu moskiewskiego i przeprowadzona została w pobliżu republikańskiego Sądu Najwyższego. Bojownicy mieli ukrywać się w czteropiętrowym bloku mieszkalnym.

W czasie akcji rannych zostało dwóch współpracowników Specnazu, a na jej miejscu znaleziono materiały wybuchowe i broń – podają rosyjskie służby informacyjne.

Jest to kolejne tego typu zajście, do jakiego doszło na terenie tej kaukaskiej republiki w ciągu miesiąca. Przed kilkoma dniami w jednej z czerkieskich wsi zginął policjant, a rannego sprawcę schwytano.
Pod koniec października natomiast, doszło do wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami służb siłowych, a bojownikami w miejscowości Małyj Uczkeken, w rezultacie której zginął jeden policjant a drugi został ranny.

Karaczajo – Czerkiesja, podobnie jak inne autonomiczne republiki Kaukazu Północnego od pewnego czasu również jest polem walki pomiędzy miejscowymi partyzantami a służbami siłowymi. Cały region natomiast, należy do najbardziej niespokojnych i niestabilnych w całej Federacji Rosyjskiej.

(Kavkaz-uzel, RIA-Novosti)