Spółka PCO otrzymała kolejne zamówienie z Inspektoratu Uzbrojenia na dostawy wyposażenia noktowizyjnego. Dostawy wyrobów optoelektronicznych o wartości blisko 96 milionów złotych będą realizowane w latach 2019–2020.

– Jesteśmy przygotowani do realizowania nawet najbardziej skomplikowanych zobowiązań wobec polskich sił zbrojnych – mówi Sebastian Chwałek, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – PCO dysponuje najnowocześniejszą technologią, wykwalifikowaną kadrą i nowatorskimi rozwiązaniami. Produkuje bardzo dobrej jakości sprzęt, doceniany przez użytkowników w Polsce i za granicą. Stawiamy na rozwój, inwestujemy uzyskane środki. Jesteśmy gotowi realizować kolejne kontrakty.

Podpisana umowa dotyczy 128 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3, 554 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3AM i 655 kompletów zminiaturyzowanych gogli noktowizyjnych MU-3ADM. Gogle MU-3 i MU-3AM to urządzenia noktowizyjne przeznaczone do obserwacji w warunkach nocnych przez indywidualnego użytkownika. MU-3AM to obecnie jedno z najlżejszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Jest już wykorzystywane w Siłach Zbrojnych RP. Może być montowane na hełmie, dedykowanej uprzęży nagłownej, a także na broni za pomocą szyny picattiny.

We wrześniu 2019 roku, podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, spółka otrzymała zamówienie na dostawy sprzętu optoelektronicznego dla sił zbrojnych o wartości ponad 50 milionów złotych.

Zobacz też: Produkcja bomb Mk 82 w Polsce

(Informacja prasowa)

Polska Grupa Zbrojeniowa