Saab poinformował, że Lockheed Martin UK wybrał szwedzkie przedsiębiorstwo jako podwykonawcę przy produkcji szesnastu systemów szkoleniowych Crew Turret Trainer dla brytyjskich wozów bojowych Ajax. Podpisanie umowy nastąpiło wkrótce po ogłoszeniu, że Saab i Lockheed Martin wspólnie odpowiedzialni będą za dostawę laserowych systemów symulacji taktycznej pojazdów (Vehicle Tactical Engagement Simulation System) dla US Army.

– Jestem niezmiernie zadowolona z faktu zawarcia umowy i przekonana, że będziemy wzmacniać silne już relacje Saaba z Lockheedem Martinem – powiedziała Åsa Thegström, szefowa jednostki biznesowej Training and Simulation w Saab Business Area Dynamics.

– Współpraca z brytyjskim ministerstwem obrony przy jednym z wiodących programów i możliwość zapewniania niezwykle realistycznego szkolenia brytyjskich żołnierzy jest dla nas rzeczą kluczową – dodał Andrew Walton, szef Saaba w Wielkiej Brytanii.

System szkoleniowy Crew Turret Trainer to wirtualny symulator służący do przeszkolenia załogi wozu w szerokim zakresie użycia sprzętu i systemów montowanych w wieży, w tym przede wszystkim uzbrojenia, systemów celowniczych i radiowych. Kontrakt stanowi pierwszą znaczącą umowę w obszarze wirtualnej symulacji pola walki zawartą przez Saaba w Wielkiej Brytanii. W ramach programów Ajax i Warrior Capability Sustainment Programme (WCSP) Saab dostarcza także laserowe symulatory strzelań.

Zobacz też: Debiut Land Ceptora

(informacja prasowa)

materiały prasowe Saaba