Dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski wydał rozkaz o zorganizowaniu w 2013 roku pokazów lotniczych w Radomiu. Tym samym zakończyły się spekulacje, co do ewentualnego przeniesienia imprezy na inne lotnisko.

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak także wyraził już zgodę na organizację pokazów lotniczych. 15 maja natomiast odbyło się pierwsze spotkanie generała Majewskiego z przedstawicielami radomskich władz samorządowych na temat przyszłorocznych pokazów.

Do roli gospodarza pokazów w 2013 roku pretendowały również inne garnizony lotnicze Sił Powietrznych: Powidz i Dęblin. Generał Majewski wskazał, że za ponownym wyborem Radomia przemawiają: kilkuletnia sprawdzona współpraca, wspaniałe tradycje lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej, dobre warunki logistyczne oraz wypracowane już i skuteczne rozwiązania w organizacji tak dużej imprezy lotniczej o zasięgu międzynarodowym.

Przyszłoroczne pokazy mają być jeszcze atrakcyjniejsze niż poprzednie – zaproszenia do udziału dowódca Sił Powietrznych skierował do dowódców sił powietrznych aż 29 państw.

(sp.mil.pl)