Okręty wojenne, myśliwce wielozadaniowe oraz rosyjski system obrony przeciwlotniczej i antyrakietowej S-400 zostaną wysłane w celu ochrony przedstawicieli państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), którzy spotkają się na Dalekim Wschodzie Rosji – powtarza za rosyjskim urzędnikiem portal defencetalk.com. Forum APEC odbędzie się w dniach 2-9 września we Władywostoku i zjawią się na nim reprezentanci dwudziestu jeden państw członkowskich, zrzeszonych we Wspólnocie, m.in. Rosji, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Chin, Japonii, Kanady i Australii.

Bezpieczeństwo międzynarodowego forum APEC będzie zapewnione przez jednostki inżynieryjne Wschodniego Okręgu Wojskowego i oddziały przeciwlotnicze, w tym system S-400, myśliwce Su-27SM, Su-30 i MiG-31, a także jednostki Floty Pacyficznej rosyjskiej marynarki wojennej, również okręty podwodne – zapowiedział Igor Koroczenko, przewodniczący Publicznej Rady Ministerstwa Obrony.

Przedstawiciele państw zrzeszonych w APEC będą mogli spokojnie rozmawiać na tematy ekonomiczne i handlowe, które zapewne zdominują obrady.

(defencetalk.com)

Vitaly V. Kuzmin, via Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported