Niemieckie konsorcjum zbrojeniowe Rheinmetall Defence poinformowało 14 lutego na swojej stronie internetowej o podpisaniu dwóch umów dostawę amunicji dla Korpusu Piechoty Morskiej i marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Kontrakt dla marines dotyczy dostawy amunicji ćwiczebnej do granatników na nabój 40×46 mm. Pociski mają być przystosowane do użycia całą dobę oraz pozbawione szkodliwych dla środowiska substancji. Wartość umowy niemiecki koncern określił na około 2,5 miliona dolarów.

Do realizacji zamówienia został wyznaczony amerykańska spółka zależna American Rheinmetall Munitions (ARM) z siedzibą w Camden w stanie Arkansas. Pierwsze dostawy rozpoczęły się już w grudniu ubiegłego roku. Zamówiona amunicja przeznaczona jest między innymi do granatników M203.

Druga umowa o wartości 4 milionów dolarów zawarta z marynarką wojenną obejmuje dostawę granatów błyskowo-hukowych. Mk24 Mod 0 jest najnowszym typem granatów ogłuszających w ofercie Rheinmetalla. Dostawy mają rozpocząć się w już w tym roku roku poprzez wspomniane już ARM, jednak produkcją zajmą się zakłady w Trittau na terenie Niemiec.

Zobacz też: Międzynarodowe zamówienie na pociski PAC-3

(rheinmetall-defence.com)

DoD / Sgt. Michael J. MacLeod, US Army