Restrukturyzacja australijskich wojsk lądowych jest związana ze stałym udziałem Australii w różnego rodzaju misjach, takich jak Irak, czy Afganistan. Pod wpływem własnych doświadczeń oraz reform w US Army, Canberra chce wprowadzić zmiany mające na celu dostosowanie struktury podstawowej jednostki taktycznej australijskiej armii, jaką jest brygada do obecnych wyzwań, takich jak misje stabilizacyjne, czy pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Stanem wyjściowym będą siły dostosowane do zadań ekspedycyjnych, w których armia zawodowa będzie szeroko zintegrowana z jej komponentem rezerwowym.
Wojska lądowe wprowadzają nowy typ brygady wielozadaniowej Multirole Maneuver Brigade(MMB) w liczbie trzech o numerach 1(Darwin), 3(Townsville) i 7(Brisbane). Adaptując się do konkretnej misji, w zależności od formacji będzie się tworzyło od 7 do 10 pododdziałów z każdej brygady. Wsparcie będzie stanowiło 10 mobilnych oddziałów bojowych. W skład brygad mają wejść oddziały piechoty, pancerne, artylerii, saperów, logistyczne oraz łączności. Każda z nich będzie wspierana przez 2 brygady rezerwowe, co razem daje 6 kolejnych brygad. MMB mają być dostosowane do 36 miesięcznego cyklu zmianowego(Force Generation Cycle). Brygady rezerwowe, obecnie zgrupowane w dwie dywizje, mają być przeformowane w tzw. Reserve Force oraz dostosowane do pełnienia misji stabilizacyjnych. Zgranie obu typów brygad ma się odbywać na zasadzie konkretnego przypisania brygad rezerwowych do MMB oraz wspólnych ćwiczeń. Plan przewiduje utworzenie nowych oddziałów oraz wyposażenie części starszych w bwp Bushmaster.

W ramach planu BeerSheba działania ekspedycyjne będą realizowały nowo wprowadzane do służby śmigłowcowce – okręty realizujące zadania projekcji siły. 2. batalion Royal Australian Regiment będzie realizował zadania sił szybkiego reagowania. Natomiast całość ekspedycyjnych sił lądowych będzie ćwiczyła wspólnie z marynarką wojenną operacje desantowe.

Źródło: defense-update.com