Firma prowadzi wiele projektów związanych z uzbrojeniem o niewielkich rozmiarach i przeznaczonym dla bezzałogowych aparatów latających. Wydaje się, że kierunek rozwoju jest słuszny. Na rynku pojawia się coraz więcej bezzałogowców i kolejne z nich zostają uzbrajane. Podczas prób Small Tactical Munition Phase II były podwieszane pod Cobra Unmanned Aircraft System.

Do prób w locie doszło na Yuma Proving Grounds jeszcze we wrześniu. Zaprezentowana przez Raaytheona bomba ma 22 cale długości waży zaledwie 12 funtów. Posiada głowicę z modułem GPS oraz półaktywnym laserem co pozwala na precyzyjne atakowanie wyznaczonych celów. W porównaniu z bombami Phase I udało się znacząco uprościć montaż, co pomoże podczas produkcji na masową skalę. Poza tym bomba posiada nieco mniejszą długość. Póki co doszło jedynie do próbnych lotów z podwieszoną bombą, ale w najbliższej przyszłości można się spodziewać pierwszych zrzutów na wyznaczony cel. Co ważne bomba może być używana również przez maszyny załogowe, a jej niewielkie rozmiary gwarantują szeroki rynek zbytu.

Źródło: Raytheon

Więcej lotniczych aktualności znajdziesz w portalu prowadzonym przez autora tej wiadomości. Serdecznie zapraszamy do codziennego odwiedzania portalu infolotnicze.pl