Z pomocą pracowników warszawskiego biura koncernu Raytheon Święty Mikołaj w tym roku odwiedził 600 podopiecznych domów dziecka w Polsce. Firma nawiązała współpracę partnerską z fundacją One Day, aby podarować dzieciom radość na święta.

Fundacja pomaga domom dziecka z całego kraju spotkać się na dorocznej świątecznej imprezie nazywanej „Gwiazdką One Day”. Święty Mikołaj przybywa, aby spędzić czas z dziećmi. Wolontariusze z Raytheona pomagali rozdawać setki toreb z prezentami opatrzonymi imieniem dziecka.

– To naprawdę wzruszające wydarzenie – powiedział Pete Bata, szef warszawskiego biura Raytheona. – Łączy ono nasz zespół z polską społecznością i pozwala dzielić się radością i wspierać ważną lokalną inicjatywę.

– Pomysł był taki, aby zaangażować wszystkich pracowników firmy Raytheon i ich rodziny, co udało nam się osiągnąć poprzez organizację zbiórki prezentów – powiedziała Małgorzata Karwowska, koordynująca wydarzenie z ramienia Raytheona.

Dzieci wspierane przez fundację przygotowują listy marzeń. Wielu spośród wolontariuszy, którzy pomagają wręczać prezenty z listy marzeń, to byli podopieczni fundacji. Warszawskie biuro Raytheona, założone w 2019 roku w celu wspierania sprzedaży na polskim rynku, planuje co rok brać udział w tym bożenarodzeniowym wydarzeniu.

Zobacz też: Choinki dla żołnierzy

(Informacja prasowa)

USAF / Airman 1st Class Emily Farnsworth