Spółka Raytheon ELCAN opracowała nowy optyczny celownik kolimatorowy, który będzie wystawiany na stoisku Raytheona (Hala E, stoisko 30) na kieleckich targach MSPO.

Celownik ELCAN Specter 1XL CQS jest przeznaczony do walki na bliskim dystansie. Według zapewnień producenta ma to być niezawodne rozwiązanie, które ma szybko naprowadzać oko użytkownika na punkt celowania podczas walki w bliskim kontakcie i otwartym terenie. Celownik z szerokim polem widzenia i nieograniczonym odstępem źrenicy wyjściowej wykorzystuje technologię LED, która ma zapewnić przewagę na polu walki dzięki:

  • ograniczeniu wymagań w zakresie zasilania przy jednoczesnym spełnieniu wymagań i ograniczeniu kosztów i wagi oraz wydłużeniu czasu pracy na zasilaniu bateryjnym,
  • światłu LED-owemu, które tworzy wyraźniejszą, mniej ziarnistą siatkę celowniczą, co jest ważne w przypadku zastosowania powiększalnika,
  • mnogości opcji siatki celowniczej (możliwość przełączenia z kółka i kropki na samą kropkę) dzięki rozwiązaniu łączącemu technologię optyczną i LED.

Dalsze ulepszenia produktu zostaną przedstawione na targach AUSA Annual Meeting w Waszyngtonie w październiku. Komercyjna premiera ma się odbyć na targach SHOT Show w Las Vegas w styczniu 2019 roku.

Zobacz też: US Army testuje nowe gogle i celowniki noktowizyjne

(Informacja prasowa)

U.S. Army /David Moore