Wydawnictwo Techland, które odpowiada za takie hity jak „Call of Juarez” czy „Dead Island”, nawiązało współpracę z jednym z najzdolniejszych i najsympatyczniejszych pisarzy na polskim rynku książki, Rafałem Dębskim! Autor, razem z graczami, stworzy wyjątkowe opowiadanie osadzone w świecie gry „Sniper Elite III: Afrika” (premiera gry 27 czerwca). Dodatkowo Edycja Premium gry zostanie wzbogacona o listy wywiadowcze autorstwa Rafała. W oczekiwaniu na premierę gracze zostaną zaangażowani w stworzenie wyjątkowego opowiadania osadzonego w świecie „Sniper Elite III: Afrika”.

Rafał Dębski to pisarz, który ma w swoim dorobku powieści i opowiadania zarówno fantastyczne, jak i sensacyjne, kryminalne, wojenne, historyczne. Debiutował w 1998 roku w Nowej Fantastyce. Następnie współpracował m.in. z „Feniksem”, „Magią i Mieczem”, „Gazetą Rycerską”. Przez wiele lat był Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror” (wyd. Fabryka Słów). Do tej pory jego na jego koncie autorskim figuruje 14 powieści oraz pokaźna liczba opowiadań. Najnowszą publikacją Dębskiego jest powieść „Światło cieni” (Dom Wydawniczy Rebis).Dębski już niebawem pokaże graczom wojnę w Afryce w sposób realny i namacalny. Gracze poczują swąd prochu, pustynny wiatr i słoneczny skwar na własnej skórze. Nie obędzie się także bez dylematów moralnych, trudnych decyzji, które będą podejmowane przez uczestników interaktywnego opowiadania.

Dodatkową atrakcją dla fanów serii będzie Edycja Premium „Sniper Elite”, do której zostaną dodane specjalne listy wywiadowcze. Rafał Dębski przeniesie graczy w świat Afryki i II wojny światowej. Przedstawi nam zapiski włoskiego oficera w trakcie kampanii w Afryce Północnej. Graczy czeka tajna wojna wywiadów, pokaz mistrzowskiej taktyki Lisa Pustyni, a także błędy gen. Auchinlecka i triumf 8 Armii marszałka Montgomery’ego oraz wiele innych emocjonujących szczegółów z frontu.

Edycja Premium „Sniper Elite III: Afrika”, wraz z listami wywiadowczymi dostępna jest pod linkiem w cenie 149 zł:
http://www.wirtualnypunkt.pl/listaProduktow.php?dbFin=sniper+elite+V3+Afrika&kat=0&cenaOd=&cenaDo=&szukaj=+&idz

Rafał Dębski – notka biograficzna:

Rafał Dębski – rocznik 1969, zodiakalny Bliźniak z wszelkimi zaletami i wadami tego znaku. W dorobku ma powieści i opowiadania zarówno fantastyczne, jak i sensacyjne, kryminalne, wojenne, historyczne. Debiutował w 1998 roku w Nowej Fantastyce, potem współpracował między innymi z „Feniksem” „Magią i Mieczem”, „Gazetą Rycerską”, a przede wszystkim
z „Science Fiction, Fantasy i Horror”. W latach 2009-2012 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Science fiction, Fantasy i Horror” (wyd. Fabryka Słów).

Do tej pory jego na jego koncie autorskim figuruje 14 powieści oraz pokaźna liczba opowiadań (pełny spis na stronie http://encyklopediafantastyki.pl).

Nie ma zbyt wiele czasu na realizację innych pasji poza pisaniem, ale jeśli już znajdzie wolną chwilę i podobnego sobie szaleńca, z upodobaniem oddaje się fechtunkowi bronią białą wszelkiego autoramentu.

A prywatnie: bardzo nie lubi głupoty, codziennej bieganiny, wędkowania, upierdliwych hobbitów i przemądrzałych, tchórzliwych elfów. Uwielbia za to czytać oraz spędzać leniwie czas (ach, ten czas ? żeby to dawał w ogóle możliwość poleniuchowania), ogromną sympatią darzy smoki, gobliny, koty, krasnoludy, błędnych rycerzy i piękne księżniczki.
Miłośnik i znawca piwa, o którym to napoju może opowiadać godzinami.

„Sniper Elite III: Afrika” pojawi się na rynku już 27 czerwca na Xbox One oraz PS4 w cenie 249,90 zł. Dostępna będzie także, w polskiej wersji kinowej, wersja na Xbox360 i PS3 w cenie 189,90 zł oraz na PC w wersji standardowej w cenie 119,90 zł. Limitowana Edycja Premium będzie dostępne na platformę PC w cenie 149,90 zł.