Jak co roku Leonardo-Finmeccanica będzie jednym z największych wystawców w czasie targów w Farnborough odbywających się w Wielkiej Brytanii w dniach 11 do 17 lipca. Będzie to doskonała okazja dla firmy do rozpowszechnienia nowej nazwy łączącej pod jednym logo całą działalność lotniczą, obronną i bezpieczeństwa, które do tej pory były rozdzielone między różnymi spółkami.

Leonardo-Finmeccanica zaprezentuje swoje rozwiązania w siedmiu segmentach rynku związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem, z których najważniejsze to: zapobieganie (zbieranie danych z satelitów, okrętów i statków powietrznych), ochrona (nawigacja Galileo, radar mobilny Kronos) i odpowiedź (awionika dla szerokiej gamy samolotów bojowych). Ponadto w pawilonie firmy będzie można zapoznać się z jej propozycjami odnośnie szkolenia pilotów oraz wsparcia technicznego.

Nie zabraknie bogatej wystawy statycznej, która będzie obejmowała śmigłowce AW189, AW159, AW149, AW169 i AW101, makietę T-100 startującego w amerykańskim programie T-X oraz bezzałogowce Falco EVO i SD-150 Hero.

(Leonardo-Finmeccanica, fot. Maciej Hypś, konflikty.pl)