Dzisiaj w należącej do koncernu Alenia Aermacchi, położonej w Venegono Superiore fabryce odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego egzemplarza samolotu M-346 przeznaczonego dla Sił Powietrznych Singapuru. Dostawa przewidziana jest na koniec tego roku.

Kontrakt na dostawę dwunastu tych samolotów podpisano we wrześniu 2010 roku. Jest on realizowany przez konsorcjum złożone z firm: ST Aerospace, Alenia Aermacchi oraz Boeing. Poza samymi M-346 Singapur otrzyma też niezbędne wyposażenie do naziemnego szkolenia pilotów.

W uroczystości udział wżęli przedstawiciele odbiorcy, zarządzający przedsiębiorstwami zaangażowanymi w produkcję oraz zwykli pracownicy fabryki zajmujący się tym kontraktem.

Prezes ST Aerospace powiedział, że uroczystość dobrze ukazuje silne zaangażowanie jego firmy oraz Alenii we wspieranie potrzeb szkoleniowych singapurskiego lotnictwa. Dodał, że wszystkie firmy będą wzmacniały więzi by dostarczyć klientowi najlepsze możliwe rozwiązania.

Także kierujący Alenią Giuseppe Giordo nie krył zadowolenia. „Niecałe dwa lata temu podpisaliśmy kontrakt, a dziś zaprezentowaliśmy pierwszego z dwunastu M-346 dla Singapuru. Jest to szczególnie ważny moment dla naszej firmy, wykonaliśmy wspaniałą pracę zespołową wspólnie z ST Aerospace i jesteśmy dumni, że możemy dziś wspólnie świętować.”

(Materiały prasowe Alenia Aermacchi)