15 lipca w księgarniach pojawiła się opublikowana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego powieść kryminalna Jarosława Sokoła „Wyspa zero”. Książkę napisał twórca serialu „Czas honoru”, który cieszył się o wielką popularnością.

Fabuła „Wyspy zero” osadzono w czasach powojennej Polski, a osią wydarzeń jest miłość i zbrodnia. Akcja rozpoczyna się w maju 1945 roku na wyspie Uznam. W poniemieckim Świnoujściu dochodzi do morderstw dokonywanych na więźniach obozów koncentracyjnych. Ich rozwikłaniem zajmie się Adam Kostrzewa, który będzie musiał porzucić swoje prywatne plany. „Wyspa zero” powinna znaleźć się na półce nie tylko fana „Czas honoru”, ale przede wszystkim zwolenników wartkiej i trzymającej w napięciu akcji.

Książka jest dostępna w księgarni internetowej wydawnictwa.


Informacja o książce

Jest maj 1945. Poniemieckie Świnoujście na wyspie Uznam leży w gruzach. Na ulicach grasują bandy uzbrojonych szabrowników. Brakuje wody i prądu. Panuje głód, chaos i strach.

W mieście rządzi żelazną ręką sowiecki komendant Osipowicz. Ale nawet on nie jest w stanie powstrzymać narastającej fali zbrodni. Ktoś zabija byłych więźniów obozów koncentracyjnych – Polaków, Rosjan, Niemców. Tylko jeden człowiek może pomóc w schwytaniu mordercy. Jest nim Kostrzewa, przedwojenny polski policjant, którego detektywistyczne umiejętności okazują się nie do przecenienia. Jego dotychczasowym celem była ucieczka do Argentyny śladem miłości swojego życia. Teraz jednak będzie musiał zmierzyć się nie tylko z psychopatycznym zabójcą, ale także z koszmarami własnej wojennej przeszłości.

Każdy, kto lubił film Prawo i pięść, pokocha tę książkę!
Juliusz Machulski, reżyser, scenarzysta, dramaturg

W świecie po apokalipsie trzeba dotrzeć do prawdy, żeby ruszyć dalej z podniesioną głową. Wyspa Zero tętni życiem. Dobra robota, proszę o więcej!
Michał Komar, pisarz, scenarzysta, dramaturg

Jarosław Sokół: Scenarzysta, producent filmowy, powieściopisarz. Doktor filologii angielskiej. Autor blisko dwustu zrealizowanych scenariuszy filmowych i telewizyjnych, w tym serialu Czas honoru, na którego podstawie napisał także bestsellerową trylogię powieściową.