Sześcioletnia Vivian Lord z Little Rock w stanie Arkansas lubi się bawić plastikowymi żołnierzykami. Ze smutkiem zauważyła, że wśród figurek, nawet tych pomalowanych na różowo, nie ma kobiet żołnierzy. Napisała więc list do producentów zabawek z apelem o zmianę tej sytuacji.

– Widziałam różowe żołnierzyki, ale one nie były kobietami, a poza tym żołnierze nie chodzą na różowo – stwierdziła Vivian. – Jeśli wyprodukujecie plastikowe żołnierki, będę się nimi bawiła każdego dnia i moi znajomi także.

Na jej apel odpowiedział już dyrektor BMC Toys, Jeff Imel, który zapowiedział rychłe uzupełnienie asortymentu.

– Ogólny pomysł jest taki, że stworzymy komplet żeńskich figurek w stylu żołnierzy z drugiej wojny światowej i zimnej wojny, które będą pasowały do istniejących plastikowych żołnierzyków od różnych producentów i będą wyglądały tak, jak każdy sobie wyobraża plastikowego żołnierzyka, tyle że będą kobietami – powiedział Imel.

Dyrektor BMC Toys podkreślił, że żeńskie figurki będą raczej rozwinięciem popularnego wyobrażenia o plastikowych żołnierzykach, a nie figurkami oddającymi realia historyczne. Wiadomo, że na pewno będą wytwarzane z klasycznego zielonego tworzywa sztucznego, ale nie wiadomo, czy powstanie także różowa wersja.

Według danych z 2016 roku w amerykańskich wojskach lądowych kobiety stanowiły 14% szeregowych i podoficerów oraz 18% oficerów.

Zobacz też: Berliński sklep wycofuje czołgi z klocków firmy Cobi

(washingtontimes.com)

Chmee2, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported