Tym razem Republika Korei pragnie wydać 205 milionów dolarów na zakup zaawansowanej broni przeciwpancernej w postaci bomb kasetowych CBU-105 w liczbie 350. Jest to kolejna pozycja w koreańskim programie zagranicznych zakupów uzbrojenia. Bomby mają być dostarczane w latach 2014-2017. Tenże system uzbrojenia ma być odpowiedzią na północnokoreańską przewagę w ilości pojazdów pancernych(4100 czołgów KRL-D na 2500 RK) w początkowej fazie konfliktu – w momencie koncentracji sił pancernych przeciwnika. W latach zimnej wojny tego typu zadania spełniania taktyczna broń jądrowa.

Rodzina zaawansowanych bomb kasetowych CBU-97/CBU-105/BLU-108 to Sensor Fused Weapon (SFW) – środek walki nieniszczący siły żywej oraz niepozostawiający niewybuchów wprowadzony do uzbrojenia w USA w połowie lat 90-tych. SFW są przeznaczone do niszczenia pojazdów opancerzonych, samochodów i innych pojazdów mechanicznych na polu walki. Mogą być przenoszone m.in. przez F-15E, F-16.
Bomba po zrzuceniu uwalnia 10 zasobników, które opadają na spadochronach. Z wysokości 30-76 m następuje wyrzucenie głowic uderzeniowych naprowadzanych na źródła ciepła. Najważniejszą innowacją jest potrójny system dezaktywacji w przypadku nienamierzenia celu, lub niecelnego uderzenia. Są to: samodestrukcja po upływie 8 s. od odpalenia, autodestrukcja na wysokości 15 m oraz dezaktywacja systemu. Każda bomba jest w stanie pokryć obszar 111 500 mkw.(!)

Obecnie bomby zakupiły Indie i Arabia Saudyjska.

(www.koreatimes.co.kr, www.globalsecurity.org)