Od piątku do niedzieli potrwają pokazy lotnicze organizowane na gdyńskiej plaży oraz na lotnisku w Babich Dołach. Gdynia Aerobaltic to międzynarodowe pokazy lotnicze, które łączą w sobie lotnictwo i sztukę. To wydarzenie to nie tylko podniebne akrobacje znakomitych zespołów i pilotów solowych z Polski i Europy, ale także efekty pirotechniczne, muzyka i specjalne pokazy audiowizualne.

Pokazy składają się z dwóch części. W piątek i sobotę od 19.30 do 22.30 samoloty pojawią się nad Zatoką Gdańską, a będzie je można oglądać z gdyńskiej plaży miejskiej i bulwaru nadmorskiego. Pokazy specjalnie są organizowane w godzinach wieczornych, aby piloci mogli zaprezentować na ciemnym niebie niezwykłe efekty wizualne z wykorzystaniem flar, rac i sztucznych ogni. Wstęp na te pokazy jest darmowy.

Natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 17.00 na lotnisku w babich Dołach zostaną zorganizowane klasyczne pokazy lotnicze z udziałem zespołów i solistów z Polski i zagranicy. Do największych gwiazd pokazów zaliczyć można szwedzkie samoloty wojskowe z czasów zimnej wojny – Tunnana, Lansena, Viggena i Saaba 105 a także zespoły akrobacyjne Royal Jordanian Falcons (na zdjęciu), Baltic Bees czy Orlik, który wystąpi w towarzystwie dwóch samolotów szkolnych Harvard z czasów drugiej wojny światowej. Ta część imprezy jest biletowana. Zwykły bilet kosztuje 15 złotych.

Gdyńska plaża znajduje się w centrum miasta, więc dojazd nie stanowi problemu, natomiast na lotnisko można dostać się samochodem, rowerem i specjalnymi darmowymi autobusami, które będą ruszały spod dworca kolejowego Gdynia Główna.

Zobacz też: Międzynarodowe pokazy lotnicze Sanicole 2017

(Informacja prasowa)

Maciej Hypś, Konflikty.pl