Służba prasowa ukraińskiej 61. Brygady Piechoty Jegrów poinformowała o pojawiających się doniesieniach o dużej liczbie rosyjskich żołnierzy stacjonujących w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej po białoruskiej stronie granicy. Ukraińcy są w trakcie weryfikacji tych informacji.

– Jeśli informacje się potwierdzą, 61. Brygada Jegrów natychmiast będzie gotowa do obrony Ukrainy na wyznaczonym odcinku granicy z Białorusią i do odrzucenia agresora – głosi oświadczenie prasowe wystosowane przez brygadę.

Ukraiński aktywista Wołodymyr Martyniuk twierdzi, że rozmawiał z wieloma mieszkańcami rejonu iwankowskiego w pobliżu ukraińsko-białoruskiej granicy. Zapewniają oni, że po białoruskiej stronie stacjonuje wielu rosyjskich żołnierzy wraz ze sprzętem bojowym. Według relacji mieszkańców, którzy często podróżują przez granicę, sami rosyjscy żołnierze mieli twierdzić, że ich zadaniem jest szybkie zdobycie Kijowa. Wśród żołnierzy ma być wielu Jakutów i Buriatów dlatego są nie do pomylenia z Białorusinami.

Zobacz też: Rosja: Koniec z selfie z poligonu

(uawire.org)

Pohorynsky, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported