Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego można zobaczyć nie tylko najnowsze modele czołgów, mundurów czy broni strzeleckiej, ale także właściwie wszystko, co wiąże się z wojskiem. Takimi przedmiotami są na przykład znaczki i okolicznościowe kartki pocztowe oferowane na stoisku Poczty Polskiej.

Poczta Polska na każdą edycję targów przygotowuje specjalne kartki pocztowe z motywami militarnymi i historycznymi. W tym roku na kartkach uwieczniono Tadeusza Kościuszkę (jeden z patronów roku 2017), bitwę pod Oliwą (690. rocznica) i armatohaubicę Krab osadzoną na południowokoreańskim podwozu haubicy K9. Korea Południowa zorganizowała w tym roku wystawę narodową. Wszystkie kartki mają już znaczki i okolicznościowy stempel. Wystarczy je kupić, wypisać i od razu wrzucić do będącej również na stoisku skrzynki pocztowej.

Oprócz kartek Poczta pokazywała również znaczki z motywami militarnymi. Dominowały samoloty w serii „Tradycja i współczesność lotnictwa polskiego” (F-16 i TS-11) oraz SW-4 i Orlik wydane z okazji Air Show Radom 2015.

(informacja własna)

Maciej Hypś, konflikty.pl