Każdy z czterech okręgów wojskowych w Rosji będzie miał poligon zdatny do przeprowadzania na nim ćwiczenia na dużą skalę, w których będą mogły równocześnie wziąć udział wszystkie rodzaje sił zbrojnych.

W wywiadzie dla radia Echo Moskwy pierwszy wiceminister obrony, generał Arkadij Bachin, powiedział, że w Niżnym Nowogrodzie w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstaje już pierwszy taki kompleks – Mulino. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane zakończą się latem przyszłego roku. – W ostatnim czasie podpisano kontrakt na budowę drugiego, powstającego w oparciu o poligon rakietowy WOPK Rosji Aszułuk w Południowym Okręgu Wojskowym – oznajmił Bachin. Jego wielkość i wyposażenie zarówno w naturalne, jak i sztuczne przeszkody terenowe pozwolą rosyjskiemu ministerstwu obrony sprawdzać możliwości bojowe dużych jednostek wojskowych, w tym całych armii. Oczekuje się, że rozbudowa poligonu dobiegnie końca w 2017 roku.

Trzeci z kolei powstanie w wyniku modernizacji poligonu Cugoł w kraju Zabajkalskim na Syberii we Wschodnim Okręgu Wojskowym. Lokalizacji ostatniego obiektu szkoleniowego (Centralny Okręg Wojskowy) jeszcze nie ustalono.

(en.rian.ru)