W sobotę 18 maja na wojskowym lotnisku w Latkowie koło Inowrocławia odbędzie się 7. Kujawski Piknik Śmigłowcowy. Okazją jest pięćdziesiąta szósta rocznica powstania jednostki, która dzisiaj nosi miano 56. Bazy Lotniczej.

Z tej okazji na lotnisku zaplanowano uroczystą zbiórkę, naziemną wystawę sprzętu wojskowego i trwające dwie godziny pokazy w powietrzu. W tym czasie na niebie zaprezentuje się między innymi zespół Biało-Czerwone Iskry, Su-22, C-130, a także śmigłowce Anakonda, Głuszec czy Mi-24.

Na wystawie statycznej poza śmigłowcami i innym uzbrojeniem Wojsk Lądowych będzie można zobaczyć również śmigłowce amerykańskie. Według zapowiedzi mają pojawić się trzy maszyny naszych sojuszników – AH-64, CH-47 i UH-60.

Brama bazy zostanie otwarta o godzinie 9.00, a na miejscu będzie udostępniony bezpłatny parking. Organizatorzy proszą, aby za szybą samochodów zmierzających na piknik pojawiła się biała kartka, co ułatwi odpowiednie kierowanie ruchem. Uroczysta zbiórka została zaplanowana na godzinę 10.00, a pokazy dynamiczne potrwają od 12.00 do 14.00.

Zobacz też: 5. Kujawski Piknik Śmigłowcowy

(56blot.wp.mil.pl)

Maciej Hypś, Konflikty.pl