Z przykrością informujemy, że tegoroczna edycja Rodzinnego Pikniku Lotniczego została odwołana. Piknik odbywał się od siedmiu lat, a relacje z dwóch ostatnich edycji mieliście okazję przeczytać w naszym portalu.

Piknik został odwołany z powodu zmiany politycznej koalicji rządzącej olsztyńskim starostwem powiatowym, w którym po wygranej PO i PSL wymieniono wielu ludzi, w tym także odpowiedzialnych za organizację pikniku. Powołano do tego nowych ludzi, ale jak widać nie sprostali oni zadaniu. Oficjalnym uzasadnieniem jest wyczerpanie się formuły pikniku, brak sponsorów, a także zmiana strategii marketingowej regionu. Jest to mało wiarygodne, ponieważ w ostatnich latach piknik gromadził około dwudziestu tysięcy widzów, a wśród uczestników znajdowały się gwiazdy światowego lotnictwa.

Decyzją starostwa zawiedzeni są nie tylko organizatorzy, ale także władze okolicznych gmin, które współfinansowały piknik i w odróżnieniu od wyższych władz uważały, że jest to doskonała forma promocji regionu. Mamy nadzieję, że politycy przemyślą tą kwestię i pokazy lotnicze powrócą wkrótce do Gryźlin.

Relacja z 2013 roku

Relacja z 2014 roku

(gazeta.pl, fot. Maciej Hypś, konflikty.pl)