4 listopada w bazie lotniczej w St. Louis odbyła się uroczystość prezentacji pierwszego egzemplarza myśliwca uderzeniowego F-15SG przeznaczonego dla wojsk lotniczych Singapuru (RSAF). Kraj ten otrzyma docelowo łącznie 24 samoloty tego typu.

F-15SG jest kolejnym wariantem podstawowego myśliwca uderzeniowego F-15E Strike Eagle. Wersja przeznaczona dla Singapuru jest w bardzo podobnej konfiguracji do modelu K, zakupionego jakiś czas temu przez Koreę Południową. F-15SG wyposażony jest jednak w najnowszy radiolokator z aktywnym skanowaniem elektronicznym (AESA).

Siły Powietrzne Singapuru dokonały wyboru F-15SG we wrześniu 2006 roku, odrzucając między innymi wielozadaniowy myśliwiec Rafale. Nowo zamówione maszyny uzupełnią flotę przeszło siedemdziesięciu myśliwców F-16C/D (ponad sześćdziesiąt to wariant F-16C/D Block 52), otrzymanych w ramach programu Peace Carvin. Ostatnie F-15SG trafią do odbiorcy w roku 2012. Natomiast szkolenie pilotów, z racji braku odpowiednich środków na miejscu, odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

(MON Singapuru, Altair)