W Fort McCoy w stanie Wisconsin w dniach 6–11 maja odbyły się pierwsze szkolenia dla żołnierzy mających służyć w wojskach lądowych Stanów Zjednoczonych jako kierowcy samochodów opancerzonych JLTV. Kurs pod nazwą JLTV Operator New Equipment Training prowadzili instruktorzy z 94. Dywizji Szkoleniowej 80. Dowództwa Szkoleniowego Rezerwy Wojsk Lądowych.

W szkoleniach wzięło trzydziestu dwóch kursantów, którzy uczyli się nie tylko sztuki prowadzenia pojazdu, ale także jego obsługi i utrzymania. Ponadto zdobywali wiedzę na temat procedur bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem pojazdu. Kurs trwał czterdzieści godzin. W jego ramach każdy z uczestników musiał przebyć łącznie ponadto sto kilometrów, aby sprawdzić, jak pojazd zachowuje się na zróżnicowanym podłożu.

Kierowcy uczestniczyli w różnych scenariuszach, w których pojawiły się konieczność pokonania stromych zboczy, ciasnych zakrętów, przeszkód różnego rodzaju, nierównego terenu i ulic miejskich. Ponadto uczyli się jeździć po autostradach i innych drogach szybkiego ruchu, także w nocy.

US Army Reserve zamówiła sześćdziesiąt pojazdów w celu prowadzenia systematycznych szkoleń dla żołnierzy i cywilów zatrudnianych przez Departament Obrony. Siedemnaście z nich dotarło do Fort McCoy 25–26 kwietnia. Reszta trafi do odbiorcy do końca maja.

Zobacz też: US Army poszukuje systemu antydronowego

(armyrecognition.com)

Master Sgt. Benari Poulten, 80th Training Command