18 maja sierżant Alyssa C. Triplett została pierwszą w historii kobietą, która ukończyła Scout Swimmer Course. Jego absolwenci, zwani pieszczotliwie „piaskowymi rekinami”, są pierwszymi marines desantującymi się na brzeg w toku rajdów przeprowadzanych za pomocą szybkich łodzi hybrydowych.

Pływacy zwiadowcy mają za zadanie sprawdzić – bezpośrednio przed właściwym pierwszym rzutem desantu – czy warunki na brzegu wciąż pozwalają na przeprowadzenie zaplanowanej operacji. Jeżeli tak, rozstawiają sygnalizatory (na przykład emitery światła podczerwonego), po czym ukrywają się (co często oznacza po prostu zakopanie się w piasku plaży), a następnie dołączają do towarzyszy broni, kiedy ci znajdą się na lądzie.

Z reguły zwiadowcy opuszczają łódź (lub – jeśli sytuacja tego wymaga – śmigłowiec) kilkaset metrów od brzegu. Na ostatnim odcinku drogi starają się w miarę możliwości, aby niósł ich przybój, co minimalizuje ryzyko wykrycia przez nieprzyjaciela.

Jeszcze przed rozpoczęciem trzytygodniowego kursu następuje oczywiście weryfikacja umiejętności pływackich. Pierwsza część szkolenia przebiega w basenie (przy tej okazji przyszłe „piaskowe rekiny” wyrabiają też uprawnienia ratownika). Kurs skupia się na nauce pływania na długich dystansach z użyciem płetw i z coraz większym obciążeniem. Ostateczny sprawdzian wymaga przepłynięcia dwóch kilometrów w oceanie.

Zobacz też: Jordańska księżniczka została pilotem myśliwca

(twitter.com/1st_Marine_Div, marines.mil)

US Marine Corps