Raytheon we współpracy z polskim przemysłem ukończył integrację anteny systemu identyfikacji „swój-obcy” (Identification Friend or Foe, IFF) produkcji PIT-RADWAR z radarem systemu Patriot dla zagranicznego klienta. Antena IFF pozwala systemowi Patriot ustalić, czy dany samolot należy do sojusznika czy też wroga, co jest koniecznością w warunkach rosnącej liczby zagrożeń.

Jest to ostatni system Patriot z anteną PIT-RADWAR wyprodukowany dla tego konkretnego klienta, ale ani jedna, ani druga firma nie będą miały okazji odetchnąć, ponieważ inni klienci również będą potrzebować systemów Patriot z anteną PIT-Radwar.

– Raytheon w dalszym ciągu buduje długoterminowe partnerstwo z polskim przemysłem, oferując mu znaczący udział w pracach – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon Integrated Defense Systems. – PIT-RADWAR jest częścią łańcucha dostaw Raytheona. Planujemy wykorzystywać anteny tej firmy w radarach przeznaczonych dla Polski i innych nowych użytkowników systemu Patriot.

Zobacz też: Raytheon z kontraktem na szwedzkie Patrioty

(informacja prasowa)

Andrzej Pawłowski, konflikty.pl
Raytheon