Wojna na Pacyfiku przedstawiona przez pryzmat losów pięciu ludzi: czterech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej i pilota marynarki wojennej. Brali oni udział w najważniejszych bitwach z Japończykami: od dramatycznej obrony półwyspu Bataan w 1942 roku do Iwo Jimy i krwawej kampanii na Okinawie w 1945 roku. Powstała wielka panorama wojny z Japonią, a jednocześnie opowieść o niezwykłym heroizmie i braterstwie, barbarzyństwie i okrucieństwach wojny. Książka Hugh Ambrose’a, który jako historyk współpracował przy realizacji serialu telewizji HBO PACYFIK, rozwija jego fabułę, stając się cennym uzupełnieniem wersji filmowej.

Książka znalazła się na pierwszych miejscach list bestsellerów dziennika „New York Times” w Stanach Zjednoczonych i „Sunday Times” w Wielkiej Brytanii.

Czy pięciu ludzi, mających własne, niepowtarzalne losy, może reprezentować armię uczestników tej wielkiej wojny na tyle, aby uzasadnić tak ogólny tytuł książki? Myślę, że tak. Wybierając pięciu żołnierzy, stworzyłem opowieść, która przedstawia indywidualne doświadczenia, a jednocześnie zawiera ogólne prawdy o tym ogromnym oceanie wrogości zwanym „Pacyfikiem”. – Hugh Ambrose

Pacyfik – Hugh Ambrose
· Ilość stron: 540
· Format: 165 x 235 mm
· Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
· ISBN: 978-83-89656-64-3
· Data wydania: 14 września 2010
· Inne: mapy, ilustracje czarno-białe

Już 5 listopada premiera DVD i Blu-ray 10-odcinkowej epickiej mini serii PACYFIK wyprodukowanej przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga oraz Gary’ego Goetzmana, twórców KOMPANII BRACI.

W 6-płytowym wydaniu DVD nie zabraknie unikalnych dodatków specjalnych, m.in. portrety żołnierzy piechoty morskiej przedstawionych w PACYFIKU, historyczny film dokumentalny o wydarzeniach, które wpłynęły na przebieg walk na wodach Pacyfiku, dokument z planu. Wydanie Blu-ray w jakości high definition wzbogacone jest o dodatki specjalne m.in.: przewodnik po polu bitwy, animowane mapy, wywiady z historykami i weteranami wojennymi.