Raytheon otworzył dziś w Warszawie swoją nową siedzibę, która będzie służyć zarządzaniu programem „Wisła”, zacieśnieniu współpracy z lokalnymi partnerami i rozwojowi polskiego przemysłu zbrojeniowego.

– Nowo otwarta siedziba Raytheona stanowi niezbity dowód na to, że firma dotrzymuje swoich zobowiązań wobec polskiego przemysłu i Polaków – powiedział Ralph Acaba, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Raytheon jest już w trakcie realizacji zobowiązań offsetowych i transferu technologii w ramach fazy pierwszej programu „Wisła”, a kolejne projekty oczekują na realizację w nadchodzących miesiącach.

W marcu spółka Raytheon podpisała umowę z Hutą Stalowa Wola o rozpoczęciu produkcji wyrzutni pocisków dla systemu Patriot. W ostatnim czasie Raytheon dostarczył też zagranicznemu klientowi radary Patriot z antenami produkcji firmy PIT-RADWAR.

– Blisko współpracujemy z partnerami w Polsce, a naszym wspólnym celem jest otwarcie globalnego rynku eksportowego systemu Patriot dla polskiego przemysłu – powiedział Pete Bata, szef warszawskiego oddziału Raytheona.

Polacy stanowią obecnie około 25% z liczącego pięćdziesiąt osób zespołu firmy Raytheon w Warszawie. Spółka spodziewa się podwojenia liczby pracowników po rozpoczęciu drugiej fazy programu „Wisła”, a docelowo polski zespół powiększy się do 75% wszystkich zatrudnionych.

Nowy oddział nie tylko będzie centralnym ośrodkiem współpracy firmy Raytheon z polskim przemysłem, ale również skupi działania i inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Raytheon współpracuje na przykład z Centrum Nauki Kopernik, które inspiruje i wspiera następne pokolenia polskich naukowców i inżynierów, a także ze stowarzyszeniem Pamięć i Przyszłość, wspierającym rodziny polskich żołnierzy poległych na służbie w misjach poza granicami kraju.

Zobacz też: Raytheon z kontraktem na szwedzkie Patrioty

(informacja prasowa)

Raytheon